Drodzy Państwo!
Ten pakiet streszczeń ma pełnić dla Państwa rolę inspirującą (np. przy wyborze tematyki pracy licencjackiej czy magisterskiej) i zachęcającą do lektury. Będą tu sukcesywnie udostępniane polskojęzyczne streszczenia (w mojej transkrypcji) bazujące na streszczeniach anglojęzycznych (w sporej liczbie Paula Minorsa). Pamiętajcie, że streszczenie to około 5% objętości oryginalnej książki, więc wysiłek włożony w ich lekturę jest dość mały. Macie tu również przetyłumaczony podręcznik pisania streszczeń autorstwa wspomnianego powyżej Paula Minorsa, więc macie też trochę know-how.
Życzę więc miłej lektury, bo zaczynamy od 22 już opracowanych przeze mnie streszczeń, a kolejne są w przygotowaniu.
Choć zbiór owych streszczeń wspiera niektóre z prowadzonych przez mnie przedmiotów na Zarządzaniu, to jego znajomość nie jest wymagana do zaliczenia tych przedmiotów. Stanowią tylko dodatek rozszerzający i mam nadzieję uatrakcyjniający Państwu studiowanie.
- Nauczyciel: Jerzy Zamojski
Drodzy Państwo!
W tej części będą się sukcesywnie ukazywać materiały pomocnicze do zajęć "Zarządzanie Kapitałem Ludzkim".
Znajdą się tu m.in. ciekawe artykuły, szkolenia, streszczenia ciekawych książek, dokumenty (w tym ustawy) itp.
Zbiór ten ma charakter pomocniczy.
Jego zadaniem jest poszerzenie państwa wiedzy, bez jednoczesnego zwiększania wymogów egzaminacyjnych.
Materiały te, częściowo, będą wspierać nasze wykłady i ćwiczenia, ale ich głównym celem będzie umożliwienie zainteresowanym zdobycia szerszej wiedzy niż wynika to tylko z zajęć dydaktycznych. Wymagać to będzie jednak od takich osób samodzielnego studiowania czy eksperymentowania.
W zamian, mam nadzieję, że zapewnią one Państwu wiele ciekawych przeżyć i użytecznych informacji.
Dodatkowo temat zasobów ludzkich jest popularnym tematem prac magisterskich, a zgromadzone tu materiały w jakiejś mierze mogą wzbogacić bibliografię Państwa przyszłych prac magisterskich.
Ze swej strony, w celu ułatwienia Państwu dostępu, postaram się te materiały poformatować tak, by można było z nich korzystać nie tylko za pośrednictwem komputerów, ale także tabletów i smartfonów.
No i na koniec tego wstępu ciekawostka na zachętę. Czy wiecie Państwo, że stojący pod znakiem COVID-19 rok 2020, miał też w pewnym sensie pozytywny aspekt. Otóż, w tymże roku 2020 liczba korzystających na świecie z Internetu przez smartfony i tablety przekroczyła liczbę korzystających z Internetu za pomocą komputerów. Wyznacza to tym samym, nowe standardy dla "edukacji na odległość" także w miejscu pracy. A szkolenia to przecież część zarządzania kapitałem ludzkim.
- Nauczyciel: Jerzy Zamojski
Drodzy Państwo!
Znajedziecie w tej częsci materiały z wykładów i do ćwiczeń stanowiące podstawę do zaliczenia przedmiotu "Zarządzane kaptałem ludzkim".
Tu także znajdą się niebawem pytania do egzaminu.
Materiały pomocniczne, informacyjne itp. znajdziecie Państwo w częsci Microlearning Zarządzania kapitałem ludzkim
dr Jerzy Zamojski
- Nauczyciel: Jerzy Zamojski
Drodzy Państwo!
Niniejszy pakiet stanowi uzupełnienie do zajęć z Negocjacji na I roku II stopnia Zarządzania, ale może stanowić też cenne źródło informacji dla każdego. Zawiera bowiem m.in. wskazówki dotyczące zasad ubiegania się o pracę, które powinny znacznie polepszyć Państwa pozycję negocjacyjną. W szczególności warto wiedzieć, jak funkcjonuje system rekrutacji od wewnątrz. Czyli np. jak działają automatyczne systemy filtracji kandydatów czy też na co zwracać uwagę podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Oczywiście zbiór ten jest otwarty na wszelkiego typu wątki związane z problematyką negocjacji. Na koniec wstępu dodam tylko, że wszystkie materiały są w języku polskim (choć oryginały z reguły nie są) oraz bardzo precyzyjnie wskazałem w nich źródła. Pozwala to na łatwą implementację owych materiałów np. do Państwa prac dyplomowych/magisterskich.
Pozdrawiam serdecznie i życzę przyjemnej lektury
dr Jerzy Zamojski
- Nauczyciel: Jerzy Zamojski
- Nauczyciel: Jerzy Zamojski
- Nauczyciel: Jerzy Zamojski
Kurs zawiera informacje przydatne moim seminarzystom w pisaniu pracy magisterskiej w roku akademickim 2023/2024
Znajdziecie tu Państwo przydatne materiały, pomocne w różnych aspektach związanych z pisaniem pracy licencjackiej
Mam nadzieję, że pozwoli to Państwu osiągnąć jak najlepszy wynik, jak również pozwoli na pozyskanie praktycznych umiejętności przydatnych przy pisaniu różnego typu prac (artykułów naukowych, raportów, czy prac podyplomowych) w PUZIM i poza Jego murami.
dr Jerzy Zamojski
- Nauczyciel: Jerzy Zamojski
Drodzy Państwo!
W tej sekcji znajdują się wszystkie materiały niezbędne do zaliczenia egzaminu z Negocjacji na I roku II stopnia Zarządzania.
Materiały dodatkowe, poszerzające Państwa wiedzę na temat negocjacji, znajdują się w osobnej sekcji.
Literatura:
- Nauczyciel: Jerzy Zamojski
Celem zajęć jest praktyczne nabycie umiejętności charakteryzowania i projektowania struktur organizacyjnych, czynników determinujących projektowanie organizacyjne, metodyki projektowania, analizy i diagnostyki organizacyjnej, usprawnień organizacyjnych i wdrażania zmian organizacyjnych w procesie projektowania lub restrukturyzacji przedsiębiorstwa. Program zajęć oprócz wiedzy specjalistycznej, kładzie nacisk na ćwiczenia umożliwiające projektowanie organizacji.
Literatura podstawowa:
- Nauczyciel: Jerzy Zamojski
Celem przedmiotu jest położenie nacisku na znaczenie informacji i wiedzy we współczesnych przedsiębiorstwach, na koncepcje zarządzania informacją i zarządzania wiedzą, jako jedne z metod poprawy skuteczności funkcjonowania przedsiębiorstw i uzyskiwania przez nie przewagi konkurencyjnej oraz zapoznanie z warunkami sprzyjającymi i barierami hamującymi rozwój zarządzania wiedzą w organizacji.
1. Wprowadzenie do zarządzania wiedzą
m.in. Gospodarka oparta na wiedzy; Jak rozumieć zarządzanie wiedzą; Historia zarządzania wiedzą od starożytności do współczesności
m.in. Filozofia a zarządzanie wiedzą w historii i współcześnie; Procesowa koncepcja poznania; Praktyczna koncepcja wiedzy i poznania.
3. Wykorzystywanie wiedzy
m.in. Kapitał intelektualny; Kapitał ludzki, społeczny i organizacyjny; Kapitał intelektualny i patenty; Audyt wiedzy w praktyce
4. Nurty w zarządzaniu strategicznym
m.in. różne podejścia do zarządzania strategicznego; Konstruowanie strategii zarządzania wiedzą; Strategie innowacji i personalizacji
m.in. Indywidualne i zespołowe uczenie się; ramowe koncepcje uczenia się organizacji; Oduczanie się
6. Organizacja ucząca się
m.in. Wkład amerykański, brytyjski i japoński; Organizacja ucząca się a zarządzanie wiedzą
7. Artefakty wiedzy
m.in. Narzędzia zarządzania wiedzą; Systemy zarządzania wiedzą
- Nauczyciel: Jerzy Zamojski